Ultherapy | Ameliyatsız Yüz Germe

ULTHERAPY

Ultherapy yöntemi; 20’li yaşlardan itibaren bozulmaya başlayan cilt yapısı, kollagen – elastin gibi temel elemanları azalan, zayıflayan, bağ dokusundaki değişiklikler sonucu sarkan, kırışan cilt ve cilt altı dokuları toparlayan, iyileşme süreci olmayan, uygulama sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilen ultrasonik bir yöntemdir.

Ulthera yöntemi, ultrason ekranında cilt-cilt altı-kas tabakalarının görüntülendiği, transducer denilen uygulama başlıkları ile 1,5 mm,3 mm ve 4,5 mm derinliklere yoğun ses dalgaları göndererek odakladığımız tabakalarda ısı değişiklikleri ve iyileşme reaksiyonu oluşturan bir uygulamadır.

Ultherapy uygulamasının sarkan dokuları toparlamada bu kadar başarılı olmasının nedeni, pek çok yöntemde inilemeyen doku derinliklerine inebilmesi ve bu bölgelerin ultrasonik ekranda görüntülenerek tesadüfi değil, tamamen bilinçli bir uygulama yapmasına olanak tanımasıdır. Hem derin dokulara uygulama yapabilmesi, hem de bu bölgeleri ultrason ile ekranda görüntüleyebilmesi, Ultherapy’yi, benzeri amaçlar için kullanılabilen lazer ve radyofrekans yöntemlerinden ayırmaktadır.

Ultherapy yönteminin mekanizmasını şöyle özetleyebiliriz;

Derinden yüzeye doğru kas tabakası, deri altı tabaka ve deride ses dalgaları aracılığı ile pek çok noktada minik ısı değişiklikleri oluşturulmakta, ısı etkisi ile sarkan dokular hemen toparlanmakta, ısı nedeni ile oluşan iyileşme reaksiyonu sonucu kollagen üretimi tetiklenmektedir. Artan kollagen sonucu cildin esnekliği artmakta ve aynı zamanda cilt gençleşmektedir. Bu etkiler uygulama sonrasında yaklaşık 3-6 ayda oturmaktadır. Kısaca ulthera yöntemi sayesinde uygulamanın yapıldığı andan itibaren başlayan ve takip eden 3-6 aya yayılan cildi geren ve gençleştiren bir iyileşme süreci başlamaktadır. Ultherapy ile yüz germe ve yüz gençleştirme etkileri bu sürenin sonunda oturmakta, fizyolojik yaşlanma süreci bu yerleşmiş iyi görüntü üzerinden devam etmektedir.

Ameliyatsız yüz germe ve yüz – boyun gençleştirme uygulaması sonrasında cildin yüzeyinde herhangi bir uygulama izi olmamaktadır. Bu sayede hastalar ultherapy uygulamasının hemen sonrasında işlerine ve sosyal hayatlarına dönebilmektedirler.

Ultherapy (ameliyatsız yüz gerdirme) yöntemi F.D.A onaylı, sonuçları kanıtlanmış, güvenli bir yöntemdir. Ultherapy ile sarkan çene bölgesi toparlanabilir, gıdı ve boyun sarkmaları düzeltilebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir, torbalanmış göz kapakları düzeltilebilir, göz ve ağız çevresi kırışıklıkları başta olmak üzere yüz ve boyun dekoltedeki kırışıklıklar düzeltilebilir.

Ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız yüz gençleştirme için ultherapy bazen tek başına, bazen de cilt gençleştirmek için kullanılan lazerler ile kombine edilebilmektedir.

Ultrasonik veya Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) nedir?


Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kollagen üretimini arttıran bir yöntemdir. Cihazın monitöründen cilt – cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere akustik (ses dalgaları) enerji gönderilmekte, bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ultherapy Fiyatları Nasıldır?
Merkezimizde Ultherapy uygulamasının maliyeti, uygulama bölgesinin genişliğine, uygulama yoğunluğuna göre değişmektedir. Yüz yüze görüşme sonrası, hastanın sorunları ve beklentileri dinlenip, yapılacak ayrıntılı bir analiz sonucu en sağlıklı bilgilendirme yapılmaktadır.
Ultherapy Kaç Seans Uygulanır?
Uygulamalar tek seanstır. Uygulama yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tam yüz uygulamaları 1 saat kadar sürer.
Ultherapy Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?
Uygulamanın hemen ardından ciltteki toparlanma gözle görülebilir. Yüzün bir yarısına uygulanıp, diğer yarısına başlanmadan yüz simetrisi incelenirse farkın belirgin olduğu görülecektir.Asıl etki 2-3 ay içerisinde görülecek, yüzdeki gerilme ve gençleşme belirginleşecektir. Ultherapy (Ameliyatsız Yüz Germe) Amerikan F.D.A. onaylıdır.

Lazerle Yüz ve Cilt Gençleştirme için tıklayın.

Ameliyatsız Yüz Germe ve Gençleştirme yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için burayı tıklayın.

 

Bu yazıyı paylaşın