Dar Burun Estetiği & Burun Ameliyatları

Burun Darlığı EstetiğiOrtalama beğeni kriterlerinin dışında pek çok burun tipi ve şekil bozukluğu olabilmektedir. Genetik faktörler, travma, geçirilmiş ameliyatlar burundaki şekil bozukluklarının başlıca nedenleri arasında yer almaktadır.Burun estetik operasyon uygulamalarında her şeyden önce  kişinin sağlığının ve hayat kalitesini arttırmanın öncelikli olduğunu unutulmamalıdır. Burun tiplerine göre uygulanabilecek estetik uygulamalar yazı dizimize dar burun uygulamaları ile başlıyoruz.

Dar Burun Estetiği; Burnu kabaca 3 bölüme ayırırsak üst 1/3 kemik kısımdan, orta 1/3 kıkırdak çatıdan, alt 1/3 burun ucundan oluşur. Burnun tamamında darlık olabileceği gibi, kısmi de olabilmektedir. Özellikle alt ve orta kısımlardaki darlıklar ciddi burun tıkanıklıklarına neden olabilmektedir. Genetik nedenlerle burun bu yapıda olabildiği gibi, hastaların bir kısmı estetik burun ameliyatı geçirmiş ve burnun yapısal kıkırdakları maalesef fazla çıkarılmış olabilmektedir.

Bu hastaların hem burun şeklinin düzeltilebilmesi, hem de burundan rahat nefes alabilmeleri için burnun orta ve alt kısmındaki eksik kıkırdaklar yine burun içerisinden alınan kıkırdaklarla (yeterli miktarda kıkırdak malzeme yok ise genellikle kulak veya kaburga kıkırdağı kullanılabilir) tamamlanır, desteklenir. Altyapısının yeniden oluşturulduğu fonksiyonel ve estetik burun cerrahisi ile tüm sorunlar düzeltilebilir. Üst kısımdaki kemik yapı darlıkları nispeten daha azdır, kemiğe yeni şekil verilerek sorun kolaylıkla düzeltilir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>