Kemerli Burun ve Düşük Burun Estetiği

burun kemiği eğriliği, basık burun ucu, burunda kemik eğriliği sorunu

Kemerli Burun Estetiği; Ülkemizde sıklıkla görülen burun şeklidir. Kemik törpülenerek kolaylıkla düzeltilir. Birlikte burun ucu da sarkık (düşük) olabilir. Bu sarkıklık burun sırtındaki kemeri göreceli olarak fazla gösterebilmektedir. Bazen bu yanılsama nedeniyle, bazen de daha güzel olacağı düşüncesiyle kemer çok çıkarılmakta, ardından burun ucu kaldırılınca kayak pisti gibi burunlar oluşmaktadır. Bu hastaların önemli bir kısmı mutsuz olup düzeltme ameliyatları geçirmektedirler. Bu nedenle kemerin kararında çıkarılması önemlidir.

Düşük (Sarkık) Burun Estetiği; Burun ucunun kıkırdak desteğinin maruz kalınmış travmalar, genetik nedenler veya geçirilmiş ameliyatlar nedeniyle yetersiz olması, birlikte burun ucunun aşırı hacimli olabilmesi nedeniyle bu sorun oluşmaktadır. Yaş ile birlikte de tüm destek dokuları zayıfladığı için burun ucu da sarkabilmektedir. Sadece görsel değil, nefes alma sorunlarına da neden olabilmektedir. Burun ucu kıkırdağını septum dediğimiz burnun en önemli taşıyıcısı olan orta bölme kıkırdağına sabitleyip, destek kıkırdakları ile sağlamlaştırılınca sorun halledilir. Bu şekilde yapılmış bir kaldırma işlemi sonucu burun bir daha düşmez. Bu işlem ile üst dudakta herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır. Burun ucu kişinin cinsiyetine, burun ve yüz yapısına göre yeniden konumlandırılır.Yetersiz kaldırma işlemi gibi aşırı kaldırma da başarısız ameliyat ve mutsuz hastalara neden olabilir, dikkat edilmelidir.

Burun kemiği eğriliği ameliyatı, burun eğriliği ameliyatı, burun küçültme ameliyatı, burun ucu estetiği hakkındaki tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>