Ameliyatsız Yüz Germe: Yılların Yorgunluğu Ultherapy İle Son Buluyor

yüz gerdirme ameliyatsız, ameliyatsız yüz gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy)

Daha genç ve pürüzsüz bir cilt için Ultherapy

Estetik görünüm için sağlıklı bir cilt yapısı olmazsa olmazdır. Bu nedenledir ki uzun yıllardır cildi gençleştirmek, cildin canlılığını korumak, kırışıklıkları gidermek için çeşitli yöntem ve ürünler geliştirilerek insanların kullanımına sunuluyor.

Hangi yaşta olursa olsun genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir…

Hamilelik süresince hormonlarındaki gelişmelere bağlı olarak, anne adaylarının vücutlarında da pek çok değişiklik olmakta ve deformeler meydana gelebilmektedir. Doğum yaptıktan sonra anne adayları, kendi bakımlarını biraz daha geri plana atabiliyorlar. Uykusuz geçen geceler, miniklerin arkasından koştururken verdiğiniz tatlı mücadelenin yorgunluk izleri ise yıllar sonra yüzünüze yansıyabiliyor…

Yaş ve çevresel faktörler nedeniyle cildin elastikiyetini sağlayan kollejen azalır, böylece ciltte incelme, kuruma, gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Elastikiyetini kaybetmiş, incelmiş cilt, altındaki mimik kasların kasılmalarına karşı direncini kaybeder ve kırışmaya başlar. Zamanla bu kırışıklıklar belirginleşir ve derinleşir…

Kendinizi ödüllendirmek ve yorgun yüzünüze yepyeni bir tazelik kazandırmak için kendinizi biraz şımartmaya ne dersiniz? Böylece yıllar önceki fotoğraflarınızda olduğu gibi daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz…

– Cerrahi müdahaleden korkan adaylar için ufak dokunuşlar

Vücudumuzun en ağır ve hacim olarak en büyük organı olan deri, sadece bir örtü değil, önemli fonksiyonları içeren kompleks bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cildin yapı taşlarından kollejen büyük önem taşımaktadır. Cildi gençleştirmek, sıkılaştırmak ve germek için yeni sayılabilecek bir yöntem Ulteraphy ile cildin alt katlarındaki taşıyıcı dokularda ultrasonik dalgalarla kollejen üretimi uyarılmakta, ciltte toparlanma, gerilme ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

Kırışıksız ve gergin yüz hatlarına sahip olmak için estetik operasyon istemeyen ve cerrahi müdahaleden korkan kadınlar Ultherapy uygulaması ile gençleşiyor. En son teknoloji ile geliştirilen “Ultherapy” yöntemiyle şimdi neştersiz ve acısız güzelliğe dakikalarla sayılı sürede kavuşabilirsiniz.

– Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) nedir?

Ultherapy, Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kolajen üretimini arttıran bir yöntemdir. Amerika’dan sonra Türkiye’de de büyük ilgi gören bu uygulama: “ltherapy monitöründen cilt – cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere akustik (ses dalgaları) enerji gönderilmektedir. Bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.” şeklinde ifade ediyor.

– Daha genç ve pürüzsüz bir cilt için Ultherapy

Cildin gevşeme ve sarkmalarında, göz kapaklarındaki torbalanmalarda, düşük kaş yapısında, göz çevresi ve alın kırışıklıklarında, çene altı (gıdı) sarkmalarında, boyun kırışıklarında etkili bir yöntemdir. Bu düzeltmelere ihtiyaç duyan herkes için uygulanabilen yöntemin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Uygulamanın hemen ardından ciltteki toparlanma gözle görülebilir. Yüzün bir yarısına uygulanıp, diğer yarısına başlanmadan yüz simetrisi incelenirse farkın belirgin olduğu görülecektir. Asıl etki 2-3 ay içerisinde görülecek, yüzdeki gerilme ve gençleşme belirginleşecektir.

– Neşter korkusu olmadan…

Yüz germe ameliyatına etkili bir alternatif olarak belirttiği Ultherapy uygulaması için ameliyat korkusu olanlar, krem ve terapilerle vakit kaybetmek istemeyenler için neştersiz ve iğnesiz de güzelleşme mümkündür. Kırışıkların yeni başladığı hafif olgular ile orta düzey sorunlarda etkinliği daha kuvvetlidir. Cildi ileri derecede sarkmış ve kırışmış veya göz kapaklarında aşırı torbalanma oluşmuş özellikle çok ileri yaşlardaki kişilerde ameliyat ile aynı sonuç alınmasını beklemek doğru olmayabilir. Bu kişilerde yüzün ayrıntılı incelenmesi ve hasta beklentilerinin öğrenilmesi sonucu doğru yöntemi seçmek, Ultherapy ile ne kadar fayda sağlanabileceğini ya da ameliyatın hangi aşamada hangi bölgeye önerileceğini değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır.

Ulterapy’nin uygulama alanları ile ilgili olarak:

– Özellikle alın ve göz çevresi (kaz ayağı) kırışıkları için,
– Göz kapaklarındaki torbalanmalar için,
– Alt ve üst göz kapaklarına düşük kaşları yukarıya doğru asmak için kaş bölgesine yanak ve çene bölgesine, yanaktaki sarkmalar ve “jawline” olarak adlandırılan çene bölgesindeki sarkmalar için,
– Çene altındaki (gıdı) ve boyundaki sarkmalar için boyun bölgesi ve dekolteye, ihtiyaca göre kısmen veya tüm bölgeleri kapsayan alanlar için uygulanabilir.

– Cildin yaşlanmasını geciktirici etki

Uygulama öncesi herhangi bir hazırlık aşaması olmayan Ultherapy yöntemiyle gençleşmek için saatlerce beklemeniz gerekmiyor. Ultrasonik dalgaları aktaran uygulama başlığı, jel sürülerek uygulanacak alan cilde temas ettirilerek cilt ve cilt altı dokular ekranda görüntüleniyor. Uygulama yapılacak bölgeye göre seçilen cihaz başlığıyla, cildin 1,5 mm – 3 mm- 4,5 mm derinliğine ultrasonik dalgaları aktarabiliyor. Cihazın monitöründe bu derinlikler görüntüleniyor ve bu alanlara hassas atışlar yapılabiliyor. Ameliyat ile ulaşılabilen bu derinlikteki dokulara Ultherapy ile ulaşılabilmekte, cildin destek yapılarında ses dalgaları ile termal değişiklikler oluşturulmakta, kollajen üretimi uyarılmaktadır. Bu sayede cilt gerilmekte ve gençleşmektedir. Uygulama sırasında ciltte herhangi bir hasar oluşmamaktadır.

1 saatten daha kısa sürede etkili sonuç

Uygulamalar sırasında genellikle iğne batması gibi bir his tarif edildiğini, rahatsız edici bir ağrı şikayeti hissedilmez. Yinede ağrı eşiği düşük kişilere uygulamadan 1-2 saat önce ağrı kesici verilebilir. Uygulama sonrası ciltte herhangi bir yanık, ödem, leke oluşmamakta, gündelik hayata hemen dönülebilmektedir. Uygulamalar tek seanstır. Uygulama yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tam yüz uygulamaları 1 saat kadar sürer.

Ultherapy, imaj yenilemek isteyen kadınlar ile daha genç ve kırışıksız bir yüze kavuşmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat haline dönüştü. Yaş ilerledikçe yüzümüzde ortaya çıkan çizgilerden ve kırışıklıklardan kurtulmak isteyenler bu son teknoloji uygulamasını tercih ediyorlar. Bir saatlik işlem sonrası 10-15 yıl öncesine dönebiliyor, yeni yüzünüzle aynı gün evinize ya da işinize gidip normal sosyal hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>