Ultherapy Fiyatları: Yerçekimine Yenilmeyin!

ulthera yüz germe, yüz gençleştirme
Yerçekimine Yenilmeyin

Sarkan yanaklar, deforme olan gıdı, kırışan göz kenarları… Yüzünüzün artık yaşlı ve yorgun bir ifadeye büründüğünü düşünüyorsanız ‘Ultherapy’ adlı yöntemi soruşturabilirsiniz. Neştersiz ve acısız olan bu yöntemle, zamanı geri alamasak da gençlik yıllarımızdaki gibi sıkı ve taze bir cilde sahip olabiliriz.

Op. Dr. Coşkun Şanverdi metodu anlatıyor…

Yüzde yaşlanma ağırlıklı olarak yerçekimi, güneş, sigara ve birtakım yapısal faktörlerin etkisiyle gerçekleşiyor. Cilt esnekliği bozulunca kırışıklıklar oluşuyor, belirli bölgeler sarkıyor. Bu değişiklikler de en çok orta bölümde, yani elmacık kemiği, yanaklar ve gözaltlarında kendini gösteriyor. Haliyle, yüz görünümü tamamen değişiyor. Estetik cerrahinin de amacı yüze eski diriliğini, tazeliğini ve gençliğini kazandırmak.

Yöntemler saymakla bitecek gibi değil. Bunlardan biri de ‘Ultherapy’. Op. Dr. Coşkun Şanverdi, Amerikan FDA tarafından onaylı ve cerrahi müdahaleden korkan kadınlar için geliştirilmiş en yeni yüz gençleştirme uygulaması ‘Ultherapy’ ile ilgili bilgiler veriyor. En son teknoloji ile geliştirilen bu yöntem, ultrason teknolojisinin kullanılması esasına dayanıyor.

Etkisi 2-3 ayda görülüyor

Ultherapy monitöründen cilt, cilt altı ve derin dokular izleniyor, sorunlu bölgeler seçiliyor. Ultsaron ile cildin derinliklerine akustik (ses dalgaları) enerji gönderiliyor.
Cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altı ısıtılıyor. Bir başka deyişle, cilt altında düz bir hat üzerinde 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturuluyor.
Bu sayede ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlanıyor. Bu yöntemle kolajen üretimi de artıyor. Op. Dr. Coşkun Şanverdi, uygulamanın hemen ardından ciltteki toparlanmanın görülebildiğini belirtiyor ve şöyle konuşuyor; “Yüzün bir yarısına bu işlem uygulanıp diğer yarısına başlanmadan yüz simetrisi incelenirse, farkın belirgin olduğu görülecektir.

Ancak asıl etki 2-3 ay içinde görülür.” Uzmanımız, yüz germe ameliyatına etkili bir alternatif olarak işaret ettiği Ultherapy uygulamasının en çok, ameliyat korkusu olanlar, krem ve terapilerle vakit kaybetmek istemeyenler için ideal olduğunu belirtiyor. Kırışıkların yeni başladığı hafif olgular ile orta düzey sorunlarda yöntem daha etkili. Cildi ileri derecede sarkmış ve kırışmış ya da göz kapaklarında aşırı torbalanma oluşmuş çok ileri yaşlardaki kişilerde ise bu yöntem değil, cerrahi operasyon kesin sonuç veriyor.

Yan etki yok, acı yok

Ultherapy, uygulama öncesi herhangi bir hazırlık aşamasına gerek duyurmuyor. Üstelik bu yöntemle gençleşmek için saatlerce beklemenize de gerek yok. Uygulama sırasında ciltte herhangi bir hasar oluşmadığı için yöntemin herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor. Op. Dr. Coşkun Şanverdi, uygulamalar sırasında genellikle iğne batması gibi bir his tarif edildiğini, rahatsız edici bir ağrı şikâyeti hissedilmediğini belirtiyor.

Op. Dr. Coşkun Şanverdi sözlerini şöyle noktalıyor; “Yine de ağrı eşiği düşük kişilere uygulamadan 1-2 saat önce ağrı kesici verilebilir. Uygulama sonrası ciltte herhangi bir yanık, ödem, leke oluşmuyor, gündelik hayata hemen dönülüyor. Uygulama, tek seanstan ibaret. İşlemin süresi, sorunlu bölgeye göre değişir. Tam yüz uygulamaları yapılırsa süre bir saati bulur. Kişi aynı gün sosyal hayatına devam edebilir.”

TÜM YÜZE UYGULANIYOR

Op. Dr. Coşkun Şanverdi, Ulterapy’nin uygulama alanlarını anlattı:

– Özellikle alın ve göz çevresi (kaz ayağı) kırışıkları
– Göz kapaklarındaki torbalanmalar
– Alt ve üst göz kapakları
– Düşük kaşlar
– Sarkan yanaklar ve çene bölgesi
– Sarkmaların olduğu gıdı, boyun bölgesi, dekolte

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>