Akne & Sivilce İzlerinin Lazer ile Tedavisi

 

 

 

 

 

 

 

Akne & Sivilce İzlerinin Lazer ile Tedavisi

Cildinize derinlemesine etki edecek Karbondioksit (CO2) fraksiyonel lazer en önemli alternatiflerden biridir. Akne izlerinin lazer ile tedavisini tek seans olarak düşünmemek gerekir. Yapılacak her etkili seans sonrası izlerin çok daha iyi hale geldiği görülecektir.

Sivilce izlerinin derinliği, çapı ve cildinizin vereceği iyileşme reaksiyonu gibi kullanılacak lazerin cinsi ve menşeide seans sayısını belirlemede önemli faktörlerdir. Karbondioksit (CO2) fraksiyonel lazer 10600 nm dalga boyu ile cildin derinlerine inebilmekte ve akne izlerinin tedavisinde başarılı olmaktadır. Eski tip lazerlerde 1-2 ay gibi çok uzun olan iyileşme süreci fraksiyonel lazerlerde 4-5 gün gibi çok daha rahat tolere edilebilir bir zamana gerilemiştir.

Lazer ışınları 120 mikronluk kolonlar halinde cilde uygulandığı için, uygulama sonrası minik kabuklanma dönemi olmakta, 4-5 günde iyileşmektedir. Uygulama sonrası 1. günde fondöten ile kapatma işlemi yapılabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>