Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Yüz Germe)

Fizyolojik yaşlanma ile birlikte desteği ve esnekliği azalan dokular sarkmaya başlar. Özellikle yüz ve boyun cildindeki kırışıklık ve sarkmalar hastalar için önemli bir sorun olabilmektedir. Kırışıklık ve sarkmaların tedavisinde bazen bir, bazen de birkaç yöntem bir arada kullanılmaktadır. Yöntemi belirleyen şey, kişinin sorunu, yaşı,iş ve sosyal yaşamdaki aktifliği ve ayırabileceği vakit ve elbetteki beklentileridir.

Hastalar genellikle güncel veya popüler diyebileceğimiz tedavi yöntemleri ile her türlü sorunlarının düzelebileceği eğilimindedirler.

Unutulmamalıdır ki hiçbir yöntem mucize yaratmaz ve her yöntem her sorun için uygun olmayabilir. Bazen estetik dolgu enjeksiyonları ile yüzü şekillendiririz, bazen de ışık dolguları ile cildin nemini ve ışıltısını artırırız. Yüzünüzde beliren kırışıklıkları fraksiyonel lazer teknolojisi ile giderirken, sarkmalarınızı da ultherapy veya iple asma gibi yöntemler ile düzeltebiliriz. Elbette ki yüz gençleştirmede Botoksun nimetlerinden de büyük olasılıkla faydalanırız.

Yöntemleri seçmek, harmanlamak ve hastayı bu konularda bilgilendirmek hekimin görevidir. Bu yöntemler;

Lazer ile Yüz Gençleştirme

Yüz ve boyun kırışıklıklarını düzeltme,ameliyatsız yüz gerdirme ve ameliyatsız yüz gençleştirme,akne sivilce izlerini düzeltme,cilt lekelerini,yara ve ameliyat izlerini,cilt çatlaklarını tedavi etmekte son yıllarda başarı ile kullanılan bir lazer sistemidir. Daha detaylı bilgi için Lazer ile Yüz Gençleştirme yazısını okuyabilirsiniz.

Ultherapy Yöntemi ile Yüz Germe ve Yüz Gençleştirme

Ultherapy yöntemi; 20’li yaşlardan itibaren bozulmaya başlayan cilt yapısı, kollagen – elastin gibi temel elemanları azalan, zayıflayan, bağ dokusundaki değişiklikler sonucu sarkan, kırışan cilt ve cilt altı dokuları toparlayan, iyileşme süreci olmayan, uygulama sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilen ultrasonik bir yöntemdir. Daha detaylı bilgi için Ultherapy Yöntemi ile Yüz Germe ve Yüz Gençleştirme yazısını okuyabilirsiniz.

İplikle Ameliyatsız Yüz Germe ve Cilt Gençleştirme

İple yüz gençleştirme ve yüz asma yöntemi son yıllarda yoğun tanıtılsa da aslında eski bir yöntemdir. Kendi içerisinde dezavantajları da mevcuttur. Bu nedenle hastaya ve beklentilere göre yöntem seçimi yapmak en doğru yoldur. Daha detaylı bilgi için İple Yüz Germe & İple Yüz Asma yazısını okuyabilirsiniz.

Botoks Uygulaması ile Yüz Germe ve Cilt gençleştirme

30 yıl önce şaşılık tedavisinde kullanılmaya başlanan botoks bugün yüzdeki kırışıklıklarda,avuçiçi ve koltuk altının aşırı terlemesinde,kronik baş ve boyun ağrılarında,göz kapaklarındaki istemsiz kasılmaların ve tiklerin tedavisinde kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi için Botoks Uygulaması ile Yüz Germe ve Cilt gençleştirme yazısını okuyabilirsiniz.

Estetik Dolgular ile Yüz Gençleştirme

Kullanılan dolgu malzemelerinin büyük çoğunluğu laboratuar ortamında üretilen,vücudumuzun doğal yapısında zaten mevcut olan maddelerdir (hyalüronik asit gibi). Bu maddelerin yaşla birlikte miktarı azalmakta,güneş,genetik nedenler gibi pek çok faktör ile birlikte cilt yaşlanmasına neden olmaktadır. Daha detaylı bilgi için Estetik Dolgular ile Yüz Gençleştirme yazısını okuyabilirsiniz.

Işık Dolgusu ile Yüz Gençleştirme

Cilde kaybettiği nemi kazandırmak için yapılan çeşitli vitamin,mineral,aminoasit ve antioksidanlar içeren hyaluronik asit dolgulardır.Aynı zamanda çapraz bağlar içermez.Bu nedenle diğer hyaluronik asit dolgulardan farklıdır.Dolgu ile mezoterapi arası bir kavram diye tanımlamak daha doğru olacaktır.Hyaluronik asit kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir.Bu nedenle cildi nemlendirme ve gençleştirme de çok önemli bir yere sahiptir. Yazının devamı için tıklayın.

Gözaltı Işık Dolgusu

Dünyada her iki kişiden birisi gözaltı torbalanma ve morluk sorunu yaşar.Nedenlerine baktığımız zaman genetik,alerjik reaksiyonlar,yatış pozisyonu,burun tıkanıklığı ve kronik sinüzit,alkollü içecekler gibi faktörler tespit edilecektir. Yazının devamı için tıklayın.

Gözaltı Morluk Tedavisi

Göz altı morluğu bir pigmentasyon bozukluğudur ve göz kapağı cildinin çok ince olması bu sorunu görünür kılmaktadır. En önemli faktör genetiktir. Bunun yanında kansızlık, yorgunluk, sigara ve alkol tüketimi, alerjik durumlar gibi pek çok faktör etkendir. Daha detaylı bilgi için Gözaltı Morluk Tedavisi yazısını inceleyebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Yüz Gençleştirme

Vücudun karın, basen gibi bölgelerinden liposuction kanülleri ile yağ alınıp, dolgu yapılacak bölgeye özel enjektörler yardımı ile doldurulması işlemidir. Kısaca yağ transferidir. Konu hakkında daha detaylı bilgi için Yüze Yağ Enjeksiyonu & Yağ Transferi yazısını okuyabilirsiniz.

PRP Yöntemi ile Cilt Gençleştirme
Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme