Alın Germe & Alın Gerdirme Ameliyatı

Tüm yüz cildimizde, dolayısı ile alın cildimizde de fizyolojik yaşlanma, genetik, mimiklerin kullanımı, kişisel ve çevresel pek çok faktöre bağlı olarak gevşeme, sarkma ve kırışmalar oluşacaktır. Dokulardaki sarkma ile birlikte kaşlar da düşebilmekte, yorgun bir yüz ifadesi ortaya çıkmaktadır.

Alın germe genellikle 40 yaş üzeri, alındaki çizgiler derinleşmiş, birlikte kaşlarda düşüklük olan kişilere uygulanan bir ameliyattır. Göz kapaklarında torbalanma gibi sorunlar var ise aynı seansta bu sorunlarda düzeltilebilir.

Alın germe ile gergin bir alın, çatık olmayan yüksek kaşlar hedeflenir. Tüm yüzün analizi sonrası alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kapağı estetiği ile birlikte planlanabilir. Alın germe ameliyatı, deri fazlası olduğu ve çıkarılması planlandığı zaman klasik yöntem olarak saçlı derinin 4-5 cm gerisinden taç şeklinde bir kesi yapılabilir.

Cilt kaşlara kadar ayrılır ve alın bölgesindeki kaslara müdahale edilerek cildin fazlalığı çıkarılır. Ameliyat izi saçlı derinin içinde kalır. O bölgede uzunca süre hissizlik olabilir. Kaşları normal yerine getirmek için yapılan kaş asma ameliyatı, alın germe ile iç içe geçmiş bir ameliyattır. Fazla doku çıkarılması planlanmıyor ise alın germe endoskopik yöntemle yapılabilir. Saçlı derinin içerisinden 2 cm’lik kesilerden girilerek endoskoplar yardımı ile yapılır. Endoskopik alın germe ameliyatının, iyileşme süreci klasik yönteme göre çok daha konforludur. Saçlı deride his kaybı minimal olmaktadır.

“Ameliyat sonrası oluşan şişlikler 1-2 haftada iner. 2 hafta sonra işe dönülebilir.”

Alın Germe & Gerdirme

 

 

 

 

 

 

 

Alın germe ameliyatı, dolgu, botoks, lazer uygulamaları ve ultherapy gibi yöntemlerin uygulaması sonrası daha az yapılmaya başlanmıştır. Çok ileri sorunlarda, ameliyat düşünülmesi gereken ilk alternatiftir. Fakat ileri aşama bu sorunlarda dahi ameliyatsız yöntemler ile alın çok daha iyi hale getirilebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe & Gerdirme Yöntemleri:

Ultherapy yöntemi ile alın ve göz çevresi germe için tıklayınız.
Fraksiyonel Lazer yöntemi ile alın ve göz çevresi gençleştirme için tıklayınız.
Dolgu Enjeksiyon yöntemi ile alın gençleştirme ve kırışıklık tedavisi için tıklayınız.
Botoks yöntemi ile alın ve göz çevresi kırışıklık tedavisi için tıklayınız.