Estetik Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Göz kapaklarında torbalanma, genetik, aşırı yorgunluk, uykusuzluk, alkol, alerjik durumlar gibi pek çok faktör nedeni ile oluşabilir, rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Alt ve/veya üst göz kapağındaki bu sarkma ve torbalanmalar estetik göz kapağı ameliyatı (Blefaroplasti) ile dramatik bir şekilde düzeltilebilir.

Bazen ciltteki fazlalığa altındaki kas tabakası ve yağ torbalanmaları eşlik edebilir. Üst göz kapağı cildindeki aşırı gevşeklik görme alanını kapayıp hastayı çok rahatsız edici boyutlara ulaşabilir.

Üst göz kapağı ameliyatı tek başına yapılıyorsa lokal anestezi ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Ameliyat kesisi doğal kıvrım yerini kapsayacak şekilde yapılır. Cilt ve altındaki kas doku fazlalığı alınır. Kesi yeri çok muntazam iyileşir. Ameliyat izi belli belirsizdir.

 

 

 

 

 
 
Alt göz kapağı estetik ameliyatı yapılacak ise sedasyon veya genel anestezi kullanılabilir. Ameliyat kesisi kirpiklerin hemen altından veya kirpiklerin hemen gerisinden transkonjonktival gerçekleştirilebilir. Fazla deri(minimal çıkarılmalıdır), altındaki kas tabakası ve yağ torbalarından küçük miktarlar çıkarılır. Daha sonra bu dokular normal anatomik yerlerinden tek tek kapatılarak sağlamlaştırılır. Fazla deri ve yağ torbaları mümkün olduğunca az çıkarılmalı, dikkatli davranılmalıdır. Alt göz kapağı ameliyatında önemli olan şey yağ torbalarını normal anatomik yerlerine almak ve fıtıklaşmalarını engellemektir. Genç hastalarda cilt fazlalığı olmayabilir. Ameliyat kesisi kirpik altında çok muntazam iyileşir, iz belli belirsizdir.

Estetik göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti) hastanede kalmayı gerektirir bir ameliyat değildir. Ameliyat şişlikleri ortalama 1 haftada kaybolur.

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) yöntemi ile ameliyatsız göz kapağı estetiği için tıklayınız.
Işık Dolgusu ile alt göz kapağı estetiği için tıklayınız.